۱۳۹۷/۰۹/۲۷
مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس اجازه تخریب باغات قصردشت به هیچ احدی داده نخواهد شد

اجازه تخریب باغات قصردشت به هیچ احدی داده نخواهد شد

اجازه تخریب باغات قصردشت به هیچ احدی داده نخواهد شد مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس در پاسخ به انتشار مطلبی غیر واقعی در فضای مجازی مبنی بر تخریب باغات قصرالدشت عنوان کرد: پاسخ انتشار مطلب کذب مذکور جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع شهروندان می رسد. امیر حسین جمشیدی گفت: محدوده باغات قصردشت از سال ۷۹ دارای مصوبه شورای عالی ...

 
مدیر کل دفتر فنی  استانداری فارس
 
 
 امیر حسین جمشیدی  گفت: محدوده باغات قصردشت از سال 79 دارای مصوبه شورای عالی شهرسازی بوده که مطابق این مصوبه باغات مذکور به 5 گروه تقسیم شده و برای حفاظت از این باغات ستادی به نام ستاد سامان دهی باغات قصردشت که وظیفه حفاظت ،نگهداری و گسترش باغات در دستور کار این ستاد قرار دارد ایجاد شده است ؛ ضمن اینکه دستگاه های مختلفی از جمله شورای شهر و شهرداری عضویت این ستاد هستند . وی عنوان کرد بر مبنای مصوبه مذکور قسمت هایی از اراضی  واقع در جنوب بلوار شهید رجایی( در فاصله این منطقه با کمربندی  ) تحت عنوان باغات دیم رزی (انگور) چند پهنه مختصر دیگر تحت عنوان باغات گروه 5 قلمداد شده اند که این اراضی از سال 79 فاقد هر گونه پوشش درختی و اشجار بوده است.
 به گفته مدیر کل دفتر فنی  استانداری فارس اجازه تغییر کاربری در اراضی گروه 5 به مأخذ 30 به 70 داده شده است . به گونه ای که در جریان تغییر کاربری این اراضی 30 درصد سهم مالک و 70 درصد به عنوان سهم شهرداری لحاظ شود که شهرداری نیز70 درصد سهم خود را در راستای تملک باغات گروه یک که حدود 1000 هکتار است هزینه نماید.
جمشیدی عنوان کرد: تاکنون شهرداری از سهمیه اراضی مذکور توانسته است بیش از 200 هکتار از اراضی گروه یک  باغات را خریداری کند یعنی با درآمدی 180 میلیارد تومانی اراضی گروه 5 به ارزش 250میلیارد تومان  در محدوده گروه یک  باغ خریداری شده است .
وی با تأکید بر اینکه در محدوده اراضی گروه 5 که مابین فرهنگ شهر و کمربندی قرار دارد هیچ گونه درختی از سال 79 وجود نداشته است گفت: در حال حاضربه 1500 مترمربع از این اراضی با تغییر کاربری بر روی زمین مربوط به شرکت تولیدی پارس حساس ، کاربری آموزشی داده شده است  
مدیر کل دفتر فنی  استانداری فارس ادامه داد در خبر کذب مذکور امده است  تغییر کاربری مربوط به شرکت "پارس حساس" باعث تخریب باغات قصردشت شده که این موضوع بر اساس توضیحاتی گفته شده ، خارج از واقعیت و کذب محض است ضمن اینکه تمام شهروندان می توانند  از محدوده مورد نظر بازدید کرده و چنانچه درختی در این محدوده قطع شده باشد ما حاضر به پیگیری هستیم  .جمشیدی با یاد آوری اینکه  موضوع تغییر کابری مذکور  کاملاً قانونی بوده و در چهارچوب قانون انجام شده است  گفت  متقاضی تغییر کاربری زمین یاد شده شهرداری و ستاد باغات بوده است  و نه استانداری. 
وی اذعان کرد استانداری به عنوان ناظر بر عملکرد ستاد باغات خود را ملزم می داند که از هر گونه اقدام خلاف قانون در محدوده باغات قصردشت جلوگیری نماید. 
جمشیدی خاطر نشان کرد: همانگونه که استاندار فارس در جلسات مختلف اعلام کرده است، اجازه تخریب باغات قصردشت به هیچ احدی داده نخواهد شد . مدیریت ارشد استان معتقد است باید به حقوق مالکانه مردم احترام گذاشت و باغات مذکور را به شکلی مدیریت کرد که مالکان آنها به حفظ این باغات ترغیب شوند. وی یاد آور شد مدیریت ارشد استان همچنین در راستای  پاسداشت زیبایی ،  هوای تازه و سالم شهر حفظ باغات، گسترش فضای سبز و کاهش آلودگی های زیست محیطی را در دستور کار خود قرار داده است.


منبع : دفتر فتی

کد خبر : 70201
تعداد بازدیدها : ۹۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است